ZIEMAS SĒŠANAS METODE
Janvāris, februāris
Par ziemas sēšanu sauc sēšanas metodi, kur aukstumizturīgus augus ziemas mēnešos sēj mazās siltumnīcās un izvieto tās darzā, lai veicinātu un palielinātu dīgtspēju (stratifikācija) un izaudzētu spēcīgus, norūdītus stādus.
Galvenie ieguvumi:
🌱 sēklu stratifikācija - dīgtspējas stimulēšana
🌱 sadīgs atrāk salīdzinoši ar dobē sētajām
🌱 ietaupīs vietu uz mājas palodzēm
🌱 izaugs rūdīti un stipri stādi
🌱 slēgtās siltumnīcas pasargās sēklas no putniem, grauzējiem un vēja
Var sēt gan daudzgadīgus, gan viengadīgus augus (ziemcietes, viengadīgas puķes un dārzeņus) 👇🏻
🥕 redīsi, burkāni, bietes, rāceņi, lapu kāposti (kale, pakchoi)🥬 dilles, pētersīļi, skābenes, koriandrs, selerijas🌼 kliņgerītes, savvaļas burkāns, rudzupuķes, ķīnas neļķes, lauvmutītes, lefkojas, kosmejas, magones, ehinācijas, verbenas, delfīnijas, kāršrozes, ozolītes, alises, puķu tabaka, nigellas u.c.
Sēklas, kuras sēj zemes virskārtā, parasti ir ļoti smalkas un tām nepieciešama gaisma, lai dīgtu. Šīs sēklas netiek pārklātas ar zemi, bet tās var viegli piespiest pie augsnes virsmas, lai nodrošinātu kontaktu ar substrātu.
Sēklas ko neapber ar augsni - ( DA verbēnas, lauvmutītes, baziliks, uzpirkstītes, Jūrmalas lobulārijs( alisīte, medenīte))
Lielā salā vai saulē samazinās mitruma daudzums gan gaisā, gan augsnē, tāpēc jāuzmanās, lai augsne siltumnīcās neizkalst. Šādos apstākļos pudelēs iesmidzina ūdeni, vai uzber sniegu caur atvērto pudeles augšu.
Ieraksts un fotogrāfijas sagatavotas kopā ar dārza entuziasti Maiju Gūti ( Instagram @grow.green.home)